Pulsing
Pulsing to masaż pulsacyjny, który pomaga w uwalnianiu napięć w ciele za pomocą odpowiedniego kołysania. Ciało jest poruszane w rytmie podobnym do bicia serca dziecka, kiedy przebywa w łonie matki to ok. 120-160 uderzeń na minutę.
W czym może pomóc sesja pulsingu?
osiągnięcie stanu głębokiego relaksu w ciele,
redukcja stresu,
osiągnięcie wewnętrznego spokoju,
uwolnienie od blokad, zmniejszenie bólu oraz napięć
w cielewspomaganie pracy układu pokarmowego,
poprawa ruchomości układu kostno-stawowego,
lepsze rozumienie potrzeb swojego ciała,
osadzenie w ciele,
Dlaczego pulsing?
Podczas mojej pracy z hipnozą jeszcze jako pacjentka, a na dalszym etapie już jako prowadząca, zauważyłam, że czegoś mi brakuje. Mimo, że na poziomie podświadomości pewne procesy były zakończone, to czasami ciało jeszcze przez dłuższy czas "odpamiętywało". Można to zauważyć w sytuacji, kiedy mamy poczucie, że jesteśmy wyluzowani, ale nasze ramiona pokazują coś zupełnie innego. Mimowolnie mamy tendencję do mechanicznego unoszenia ich w górę. Niejednokrotnie możemy mieć także wrażenie, że w określonym miejscu w ciele jest jakieś delikatne napięcie. Wtedy z pomocą może przyjść właśnie masaż relaksacyjny w postaci pulsingu. W mojej terapeutycznej wędrówce często pracuję z kobietami, które chcą przepracować różnego rodzaju traumy. Ze względu na doświadczenia nie każdy jest gotowy na bezpośredni dotyk. W takich sytuacjach najlepiej na początek sprawdzi się pulsing. Jest to również idealna opcja dla osób zabieganych, które między codziennymi czynnościami chcą się na chwilę zrelaksować. Pulsing możemy z powodzeniem traktować jako uzupełnienie procesu hipnoterapii, ale również całkowicie osobno. Piękne w tym procesie jest to, że nie musimy mieć żadnego problemu, aby skorzystać z sesji pulsingu. Możemy nastawić się na relaks i poznawanie możliwości własnego ciała.
Jak przebiega sesja pulsingu?
Podczas sesji leży się w ubraniu na podłodze lub łóżku do masażu. Osoba, która wykonuje pulsing delikatnie trzymając pacjenta za nogi, biodra lub ręce kołysze ciałem. Dzięki takim ruchom, pacjent z każdą chwilą przypomina sobie stan bycia w łonie matki. Samoistnie pojawia się poczucie pełnego bezpieczeństwa. Mimo swojej łagodności proces bardzo szybko pomaga osiągnąć głęboki relaks na poziomie fizycznym i psychicznym.
Jak przygotować się do pulsingu?
Najważniejsze to podejście do procesu z poczuciem zaufania, otwartością
i ciekawością na to, co przyjdzie podczas spotkania tak naprawdę ze sobą. Przygotuj sobie miękki, wygodny, gładki strój bez zamków i wystających elementów. Na czas masażu zawsze ściągamy biżuterię oraz wszelkie elementy o które można zahaczyć. Warto także odpowiednio wcześniej zjeść posiłek, aby brzuch nie był pełny.
Czas trwania spotkania:
1,5h (jest to kwestia umowna, ponieważ spotkanie obejmuje rozmowę wprowadzającą, masaż oraz rozmowę po zakończeniu)
Cena:
-> kontakt telefoniczny (pon. - pt. 16 00 - 20 00)
-> e-mail (bez ograniczeń)
* Masaż (Bytom, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska)