Pulsing

Pulsing to masaż pulsacyjny, który pomaga w uwalnianiu napięć w ciele za pomocą odpowiedniego kołysania. Ciało jest poruszane w rytmie podobnym do bicia serca dziecka, kiedy przebywa w łonie matki to ok. 120-160 uderzeń na minutę.

W czym może pomóc sesja pulsingu?

  • osiągnięcie stanu głębokiego relaksu w ciele,

  • redukcja stresu,

  • osiągnięcie wewnętrznego spokoju,

  • uwolnienie od blokad, zmniejszenie bólu oraz napięć
    w ciele

  • wspomaganie pracy układu pokarmowego,

  • poprawa ruchomości układu kostno-stawowego,

  • lepsze rozumienie potrzeb swojego ciała,

  • osadzenie w ciele,

Dlaczego pulsing?

Podczas mojej pracy z hipnozą jeszcze jako pacjentka, a na dalszym etapie już jako prowadząca, zauważyłam, że czegoś mi brakuje. Mimo, że na poziomie podświadomości pewne procesy były zakończone, to czasami ciało jeszcze przez dłuższy czas "odpamiętywało". Można to zauważyć w sytuacji, kiedy mamy poczucie, że jesteśmy wyluzowani, ale nasze ramiona pokazują coś zupełnie innego. Mimowolnie mamy tendencję do mechanicznego unoszenia ich w górę. Niejednokrotnie możemy mieć także wrażenie, że w określonym miejscu w ciele jest jakieś delikatne napięcie. Wtedy z pomocą może przyjść właśnie masaż relaksacyjny w postaci pulsingu. W mojej terapeutycznej wędrówce często pracuję z kobietami, które chcą przepracować różnego rodzaju traumy. Ze względu na doświadczenia nie każdy jest gotowy na bezpośredni dotyk. W takich sytuacjach najlepiej na początek sprawdzi się pulsing. Jest to również idealna opcja dla osób zabieganych, które między codziennymi czynnościami chcą się na chwilę zrelaksować. Pulsing możemy z powodzeniem traktować jako uzupełnienie procesu hipnoterapii, ale również całkowicie osobno. Piękne w tym procesie jest to, że nie musimy mieć żadnego problemu, aby skorzystać z sesji pulsingu. Możemy nastawić się na relaks i poznawanie możliwości własnego ciała.

Jak przebiega sesja pulsingu?

Podczas sesji leży się w ubraniu na podłodze lub łóżku do masażu. Osoba, która wykonuje pulsing delikatnie trzymając pacjenta za nogi, biodra lub ręce kołysze ciałem. Dzięki takim ruchom, pacjent z każdą chwilą przypomina sobie stan bycia w łonie matki. Samoistnie pojawia się poczucie pełnego bezpieczeństwa. Mimo swojej łagodności proces bardzo szybko pomaga osiągnąć głęboki relaks na poziomie fizycznym i psychicznym.

Jak przygotować się do pulsingu?

Najważniejsze to podejście do procesu z poczuciem zaufania, otwartością

i ciekawością na to, co przyjdzie podczas spotkania tak naprawdę ze sobą. Przygotuj sobie miękki, wygodny, gładki strój bez zamków i wystających elementów. Na czas masażu zawsze ściągamy biżuterię oraz wszelkie elementy o które można zahaczyć. Warto także odpowiednio wcześniej zjeść posiłek, aby brzuch nie był pełny.

Czas trwania spotkania:

1,5h (jest to kwestia umowna, ponieważ spotkanie obejmuje rozmowę wprowadzającą, masaż oraz rozmowę po zakończeniu)

Cena:

-> kontakt telefoniczny